Yaşam

Halk TV Spikeri Seda Selek Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Seda Selek’in Eğitimi Nedir? Nerede Çalıştı?

Halk TV’nin ünlü spikeri Seda Selek de son dönemde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Halk TV’de yayınlanan “Gündem Özel” programında sunuculuk yapan Selek’in hayatı ve mesleği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Ünlü isim, kariyeri boyunca çeşitli televizyon kanallarında sunuculuk ve moderatörlük yaptı. Peki Seda Selek kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Seda Selek’in eğitimi nedir? Hangi TV kanallarında çalıştı? Detaylar burada…

Seda Selek kimdir?

Seda Selek 1980 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul’da yaşayan Selek, Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun oldu. Kuşdili Eğitim Merkezi’nde sunuculuk yapmak üzere yaklaşık 6 ay konuşmacı ve diksiyon eğitimi aldı.

2000 yılında Bir Numara TV’de sunuculuğa başlayarak sektöre adım attı. Daha sonra TV8 ve TGRT gibi çeşitli televizyon kanallarında çalıştı.

İlk kez TGRT ekranlarında spiker olarak çalıştı. Kanal 24’te yayınlanan “Kadın Meclisi” programında moderatör olarak çalıştı. 2019 yılında Haber Global’den ayrıldığını açıkladı.

Kariyeri boyunca birçok ünlü ismi programlarında ağırladı. Televizyon programlarının yanı sıra çeşitli konferans ve etkinliklere de ev sahipliği yaptı.

Seda Selek, aynı zamanda spiker olan Tunç Arslanap ile 2008 yılında dünyaevine girdi. Çiftin bu evlilikten Duru adında bir kızları oldu. Ünlü spiker, uzun süredir Halk TV’nin Gündem Özel programında sunuculuk yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu