Yaşam

Living Bay sergisi İzmirlilerle buluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ve İzmir Planlama Ajansı (İZPA) iş birliğiyle hayata geçirilen Living Körfez sualtı fotoğraf standı, bugün Konak metro istasyonunda bulunan sanat galerisinde ziyarete açıldı. 4 Eylül’e kadar açık kalacak stant, Living Bay kampanyasıyla her geçen gün daha da saflaşan İzmir Körfezi’nin biyolojik çeşitliliğini yansıtıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ve İzmir Planlama Ajansı (İZPA) iş birliğiyle hazırlanan Yaşayan Körfez sualtı fotoğraf standı, 4 Ağustos ortası ve 4 Eylül tarihleri ​​arasında Konak metro istasyonunda İzmirlilerle buluşacak. İzmir Körfezi’nde yaşayan deniz canlılarının fotoğraflarından oluşan stant, körfezin biyolojik zenginliğini gözler önüne serecek.

“Living Bay” fotoğraflarla tanıtılacak

Sergide, Körfez’deki biyolojik çeşitliliğin izlenmesi amacıyla Bostanlı, Konak, İnciraltı, Sahilevleri, Narlıdere, Güzelbahçe, Urla ve Mordoğan’da yapılan sualtı dalışları sonucunda elde edilen fotoğraflar yer alacak. Su altı fotoğrafçısı Murat Kaptan’ın çektiği 60 fotoğraftan oluşan stant, Living Bay kampanyasıyla her geçen gün daha da saflaşan İzmir Körfezi’nin biyolojik çeşitliliğini yansıtıyor.
Sergi, 4 Ağustos – 4 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Konak metro istasyonunda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde yer alacak.

Koydaki canlılar yer alacak

Yaşayan Körfez sualtı fotoğraf standında, yalnızca berrak denizlerde yaşayabilen horoz, denizatı, tüp kurdu, deniz tavşanı gibi birçok canlının yumurtlama anında Körfez’de ilk kez fotoğraflanan fotoğrafları yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu