Haber

Kılıçdaroğlu: “Şu Anda Milyonlarca Kürt Terörist muamelesi görüyor”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim dönemlerinde hükümetin Kürtlere yönelik politikalarını eleştiren bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, ‘Saray ne zaman seçimi kaybedeceğini görse Kürtlere yönelik toplu bir damgalama ve terörist muamelesi başlıyor. Utanç verici. Şu anda milyonlarca Kürt terörist muamelesi görüyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, ‘Kürtler’ başlıklı videoyu Twitter hesabından paylaştı.

Videoda Kılıçdaroğlu, seçim döneminde hükümetin Kürtlere yönelik politikasını eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili halkım, ne zaman seçim konuşsak, saray ne zaman seçimleri kaybedeceğini görse, Kürtlere yönelik toplu bir damgalama ve muamele başlıyor. Utanç verici. Gerçekten utanç verici. Şu anda milyonlarca Kürt terörist muamelesi görüyor.

her gün kesintisiz. Sosyal medya trollerine her gün milyonlarca lira harcıyorlar. O troller beni aşağılamak için Kürtlere terörist muamelesi yapıyorlar. Halkımızı devletten uzaklaştırıyorlar. Neden? Üç ila beş oy için. Utanmazlar. Gerçekten utanmıyorlar. Kemal Bey’e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın onuru ile mi oynanacak? Allah aşkına söyleyin milyonlarca insanın onuru oynanır mı?

Değerli halkım bu propagandaya aldanmayın ama aldanmayın. Kardeşlik kanunumuzu unutma. Türk ile Kürt’ü kardeş yapan talih vardır. Baht bizi bir ortama getirdi. Baht bize kardeş olsun dedi. Kader bizi Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yere serdi. Kardeş sevgisi gibi derin bir sevgi yoktur. Yüzyıllardır birlikte yaşadık. Hiçbirimiz yolumuza yalnız gitmedik, gidemedik. 3-5 oy için kimsenin kardeşliğe zarar vermesine asla ama asla izin vermem. Şimdi uzun değil’

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı görsel ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu